• 1 Postanowienia ogólne
 1. W celu dokonania zwrotu Towarów zakupionych w naszym sklepie internetowym i tym samym otrzymania zwrotu pieniędzy, należy wypełnić formularz odstąpienia od Umowy sprzedaży (dostępny do pobrania w pdf na niniejszej stronie) i odesłać go razem z Towarami, które mają zostać zwrócone.
 2.  W celach zapobiegawczych –  uszkodzenia przesyłki w trakcie transportu – należy zapakować Towary z największą starannością, wykorzystując w tym celu oryginalne opakowanie. Należy także pamiętać, że czas na zwrot Towarów wynosi 14 dni.
 
 • Zwrot towarów
 1. Jeśli formularz dołączony do przesyłki się zgubił, poniżej można pobrać wersję docx do wypełnienia.
 2. Zwracane towary powinny być nieużywane, czyste i bez uszkodzeń.  Zwrotom oraz wymianom podlegają produkty z nienaruszoną plombą oraz metką. Należy pamiętać, że w przypadku, gdy towary były noszone, prane lub uszkodzone, możemy wymagać rekompensaty za obniżenie wartości produktu lub odmówić przyjęcia zwrotu.
 3. Możliwe jest również bezpośrednie odesłanie towaru na adres: SKLEP ODZIEŻOWY YOURSIZEXXL Ul. DWORCOWA 43; 85-009 Bydgoszcz. Uprzejmie prosimy o dopisanie w widocznym miejscu  numeru zamówienia! Kupujący odsyła towar na swój koszt. Nie przyjmujemy paczek wysłanych do nas za pobraniem lub wysłanych do punktów odbioru (np. paczkomatów). Bierz to pod uwagę uwzględniając czas na dokonanie zwrotu! Ponadto przewoźnik odeśle  przesyłkę z powrotem do Ciebie.  

  Jeżeli Twój zwrot produktu zostanie odrzucony (ze względu na uszkodzenie produktu lub oznaki użytkowania), przekażemy Ci na wskazany adres e-mail informację o nieprzyjęciu zwrotu produktu. W ciągu 7 dni roboczych na wskazany adres zwrotny odeślemy produkt, pokrywając koszt przesyłki.

 
 • Reklamacje
 1. Produkty zawierające wady fabryczne lub niezgodne z zamówieniem podlegają reklamacji.
 2. Dokładne informacje dotyczące zasad dokonywania zwrotów reklamacji znajdują się w naszym Regulaminie.
 
 • Zwrot pieniędzy
 1. Gdy zwrot zostanie otrzymany i zatwierdzony, potwierdzimy to przez wiadomość na podany e-mail i zwrócimy Klientowi kwotę, którą zapłacił za towar oraz wysyłkę. Zwrot kosztów wysyłki następuje zgodnie z naszymi ogólnymi warunkami handlowymi i polityką zwrotów.
 2. Klient otrzyma zwrot pieniędzy w ciągu 14 dni od przyjęcia zwrotu Towaru.Koszty zwrotu na zagraniczne konto bankowe ponosi Klient.

Uwaga! Zaksięgowanie kwoty na koncie lub karcie kredytowej może potrwać do 14 dni kalendarzowych.

 • 5 WYMIANA

Wymiana towaru polega na zwrocie (odstąpieniu od umowy) wybranych artykułów, następnie złożeniu i opłaceniu nowego niezależnego zamówienia.