Przy każdym produkcie w naszym SKLEPIE ONLINE podajemy rozmiar producenta. Mimo tego, przy wyborze konkretnego produktu prosimy, sugeruj się tylko i wyłącznie podanymi przez nas konkretnymi wymiarami, a nie rozmiarem z metki!  Dla każdego modelu i rozmiaru podajemy tzw. faktyczne wymiary.

Jak mierzymy nasze produkty?

  1. Wszystkie  towary staramy się  mierzyć jak najdokładniej. 
  2. Ubrania mierzymy na płasko, od przodu, bez rozciągania, zapięte na guziki czy zamki, jeśli takowe posiadają (tolerancja do +/- 1 cm).
  3. Podajemy dokładne wymiary w centymetrach dla każdego rozmiaru.
  4. Podane wartości oznaczone jako szerokości należy pomnożyć przez 2,  np. szerokość w pasie 60 cm oznacza, że produkt w pasie ma obwód 120 cm.

         a.Szerokość w ramionach: mierzymy od miejsca wszycia rękawa od lewej do prawej strony.

         b.Szerokość w biuście mierzymy od pachy do pachy, czyli od miejsca gdzie rękaw wszyty jest do bluzki, sukienki lub kurtki .

         c.Szerokość w pasie mierzymy w miejscu największego przewężenia na wysokości pępka.

          d.Szerokość w biodrach mierzymy w najszerszym miejscu na wysokości pośladków.

5. Podane wartości oznaczone jako długości oznaczają:

  1.   długości od szczytu ramienia do dołu produktu: bluzki, sukienki czy kurtki, w przypadku podania 2 różnych wartości długości zawsze pierwsza oznacza długość z przodu, a       druga długość z tylnej strony (d.75/90), 
  2.   długość rękawa mierzymy od ramienia do dołu rękawa po zewnętrznej stronie rękawa,
  3.   długość spódnic mierzymy od pasa do najdłuższego miejsca, jeśli długość jest różna z przodu i z tyłu to wtedy pierwszy wymiar oznacza długość z przodu, a drugi wymiar  oznacza długość z tyłu,
  4.   długość spodni podajemy dwie wartości, pierwsza oznacza długość mierzoną od pasa do dołu po zewnętrznej stronie nogawki, a druga oznacza długość nogawki   wewnętrzną mierzoną od kroku do dołu nogawki.
  5.   przy spodniach podajemy długość stanu mierzonego z przodu i z tyłu, od kroku do pasa.

6. Jeżeli ubranie jest wykonane z ciągliwej- elastycznej tkaniny wówczas w szerokościach podajemy dwa wymiary, pierwszy wymiar oznacza miarę mierzoną na płasko, na leżąco, bez rozciągania, a drugi wymiar po rozciągnięciu tkaniny. Prawie zawsze robimy to szczególnie przy spodniach, np. wymiar 55/65 jako szerokość w biodrach oznacza, że szerokość w biodrach bez rozciągania jest 110(55×2), a po rozciągnięciu 130(65×2)- czyli produkt będzie idealnie pasował dla puszystej Pani, która ma w biodrach 120 cm. Zapamiętaj im szerszy przedział w cm, tym bardziej elastyczny materiał.

7. Jeżeli w informacji o rozmiarze podajemy np. 44/48, oznacza to, że dane ubranie występuje w rozmiarze uniwersalnym i pasuje na osoby w podanych wymiarach, tj. od 44 do 48 rozmiaru.

NASZE PORADY, uwzględnij je  przy doborze właściwego rozmiaru odzieży w dużych rozmiarach:

Modele zawierające elastan ( lycra) lub nylon będą dużo bardziej rozciągliwe i dopasowujące się do sylwetki. Pamiętaj, że niektóre modele powinny być bardziej opięte na sylwetce, inne zaś są zaprojektowane do swobodnego noszenia.

Rekomendujemy  zdecydowanie:

 Aby  wybrać najodpowiedniejszy rozmiar,  zmierz podobne ubranie ze swojej szafy, w taki sam sposób jak opisaliśmy wcześniej (pamiętaj na leżąco, na płasko, bez rozciągania) i porównaj jego wymiary z tabelą rozmiarów danego produktu. UWAGA! Powinien być to ciuszek, który aktualnie  Ci pasuje!

Zalecamy ponadto

Jeśli uzyskany wynik porównywania wymiarów znajduje się na granicy dwóch rozmiarów, a zwłaszcza w przypadku odzieży wierzchniej (kurtki, płaszcze), wybierz większy rozmiar. Natomiast w przypadku ubrań z dodatkiem elastanu, a zwłaszcza spodni, jeśli po zmierzeniu wyjdzie wartość graniczna między jednym a drugim rozmiarem, wybierz rozmiar mniejszy.

-Nie pasuje…Szukasz innego rozmiaru, koloru lub wzoru? Nie ryzykuj. Sprawdź nasze pozostałe oferty!