Przy każdym produkcie w naszym SKLEPIE ONLINE podajemy rozmiar producenta. Mimo tego, przy wyborze konkretnego produktu prosimy, sugeruj się tylko i wyłącznie podanymi przez nas konkretnymi wymiarami, a nie rozmiarem z metki!  Dla każdego modelu i rozmiaru podajemy tzw. faktyczne wymiary w centymetrach.

Jak mierzymy nasze produkty?

 • Ubrania mierzymy na płasko, od przodu, bez rozciągania, zapięte na guziki czy zamki, jeśli takowe posiadają (tolerancja do +/- 1 cm).
 • Podajemy dokładne wymiary w centymetrach dla każdego rozmiaru.
 • Jeżeli ubranie jest wykonane z ciągliwej- elastycznej tkaniny wówczas w obwodach podajemy dwa wymiary, pierwszy wymiar oznacza miarę mierzoną na płasko, na leżąco, bez rozciągania x 2, a drugi wymiar po rozciągnięciu tkaniny x 2. Zapamiętaj im szerszy przedział w cm, tym bardziej elastyczny materiał.
 • Jeżeli w informacji o rozmiarze podajemy np. 44/48, oznacza to, że dane ubranie występuje w rozmiarze uniwersalnym i pasuje na osoby w podanych wymiarach, tj. od 44 do 48 rozmiaru.
 1. A- obwód w klatce piersiowej (mierzymy od pachy do pachy w miejscu gdzie rękaw łączy się z ubraniem x 2)
 2. B-obwód w pasie ( mierzymy w miejscu największego przewężenia na wysokości pępka x 2)
 3. C-obwód w biodrach (mierzymy w najszerszym miejscu na wysokości pośladków x 2)
 4. D-długość rękawa (mierzymy od ramienia do dołu rękawa po zewnętrznej stronie rękawa)
 5. E-długość spodni, bluzki, swetra, sukni, spódnicy czy kurtki (długość spódnic mierzymy od pasa do najdłuższego miejsca, jeśli długość jest różna z przodu i z tyłu to wtedy pierwszy wymiar oznacza długość z przodu, a drugi wymiar  oznacza długość z tyłu; długość spodni podajemy dwie wartości, pierwsza oznacza długość mierzoną od pasa do dołu po zewnętrznej stronie nogawki, a druga oznacza długość nogawki   wewnętrzną mierzoną od kroku do dołu nogawki, przy spodniach podajemy także długość stanu mierzonego z przodu i z tyłu, od kroku do pasa; natomiast długość sukni i kurtek mierzymy od ramienia  do najdłuższego miejsca -przód/tył jw. Z kolei długość bluzek mierzymy od ramienia do najdłuższego miejsca na dole- przód/tył jw.).

NASZE PORADY, uwzględnij je  przy doborze właściwego rozmiaru odzieży w dużych rozmiarach:

 • Modele zawierające elastan ( lycra) lub nylon będą dużo bardziej rozciągliwe i dopasowujące się do sylwetki. Pamiętaj, że niektóre modele powinny być bardziej opięte na sylwetce, inne zaś są zaprojektowane do swobodnego noszenia.
 • Rekomendujemy  zdecydowanie, aby  wybrać najodpowiedniejszy rozmiar,  zmierz podobne ubranie ze swojej szafy, w taki sam sposób jak opisaliśmy wcześniej (pamiętaj na leżąco, na płasko, bez rozciągania) i porównaj jego wymiary z tabelą rozmiarów danego produktu. UWAGA! Powinien być to ciuszek, który aktualnie  Ci pasuje!
 • Zalecamy ponadto, że jeśli uzyskany wynik porównywania wymiarów znajduje się na granicy dwóch rozmiarów, a zwłaszcza w przypadku odzieży wierzchniej (kurtki, płaszcze), wybierz większy rozmiar. Natomiast w przypadku ubrań z dodatkiem elastanu, a zwłaszcza spodni, jeśli po zmierzeniu wyjdzie wartość graniczna między jednym a drugim rozmiarem, wybierz rozmiar mniejszy. Jeśli natomiast nie pasuje…Nie ryzykuj. Sprawdź nasze pozostałe oferty!